skf_mpv_75x595x63
SKF MPV-75X59.5X6.3 heavy-duty rubber exciter piston seal made of polyurethane
8.20 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 59.5 mm
  • Groove width: 6.3 mm
  • Outer diameter: 75 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316575540630
  • Supplier number: SKF MPV-75X59.5X6.3
Inner diameter
59.5 mm
Groove width
6.3 mm
Outer diameter
75 mm