makita_p_60545_10
MAKITA P-60545-10 HSS-G metal drill black/gold 1x34mm (10 pcs)
10.50 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
pack
  • Delivery by DHL
Product description
Metal drill bit, HSS-G, 1.0 x 34 mm, 10 pieces
Key features according to our expert
  • Diameter: 1 mm
  • Drill bit type: Metal drill bit
  • Overall length: 34 mm
  • Shank size: 1 mm
  • Shank type: Cylindrical
  • Material (drill bit): HSS-G
  • Number of cutting edges: 2 ea
  • Quantiy per pack: 10
  • Cutting length: 12 mm
Specifications / All features
  • Brand: MAKITA
  • EAN:
  • Supplier number: MAKITA P-60545-10
Diameter
1 mm
Drill bit type
Metal drill bit
Overall length
34 mm
Shank size
1 mm
Shank type
Cylindrical
Material (drill bit)
HSS-G
Number of cutting edges
2 ea
Quantiy per pack
10
Cutting length
12 mm
Internal diameter
1.0 mm
Length
34 mm
Working length
12 mm