conti_xpz3550p
conti_xpz3550p_2
conti_xpz3550p
conti_xpz3550p_2
CONTI XPZ3550P conti v fo pioneer v-belt 3550 x 9.7 mm black/blue
82.44 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 95.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 3550
  • Width: 9,7 mm
  • Height: 8 mm
  • Reference length Ld: 3550 mm
  • Inside length: 3512 mm
  • Outer length La: 3562 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 3VX1118
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858588724
  • Supplier number: CONTI XPZ3550P
Length
3550
Width
9,7 mm
Height
8 mm
Reference length ld
3550 mm
Inside length
3512 mm
Outer length la
3562 mm