conti_xpz1120bp
conti_xpz1120bp_2
conti_xpz1120bp
conti_xpz1120bp_2
CONTI XPZ1120BP conti v fo v-belt 1120 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1120
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1120 mm
  • Inside length: 1082 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX445
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716505
  • Supplier number: CONTI XPZ1120BP
Length
1120
Width
9,7 mm
Reference length ld
1120 mm
Inside length
1082 mm