conti_xpb1750bp
conti_xpb1750bp_2
conti_xpb1750bp
conti_xpb1750bp_2
CONTI XPB1750BP conti v fo v-belt 1750 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1750
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1750 mm
  • Inside length: 1690 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX693
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716062
  • Supplier number: CONTI XPB1750BP
Length
1750
Width
16,3 mm
Reference length ld
1750 mm
Inside length
1690 mm