conti_xpb1350bp
conti_xpb1350bp_2
conti_xpb1350bp
conti_xpb1350bp_2
CONTI XPB1350BP conti v fo v-belt 1350 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1350
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1350 mm
  • Inside length: 1290 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX535
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715898
  • Supplier number: CONTI XPB1350BP
Length
1350
Width
16,3 mm
Reference length ld
1350 mm
Inside length
1290 mm