conti_gtr14112090
conti_gtr14112090_2
conti_gtr14112090
conti_gtr14112090_2
CONTI GTR 1120 14M 90 Conti Falcon PD timing belt - GTR14112090
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1120
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1120 mm
  • Number of teeth: 80
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817582964
  • Supplier number: CONTI GTR14112090
Length
1120
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
1120 mm