conti_xpb1250bp
conti_xpb1250bp_2
conti_xpb1250bp
conti_xpb1250bp_2
CONTI XPB1250BP conti v fo v-belt 1250 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1250
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1250 mm
  • Inside length: 1190 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX495
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715843
  • Supplier number: CONTI XPB1250BP
Length
1250
Width
16,3 mm
Reference length ld
1250 mm
Inside length
1190 mm