conti_t1084050
CONTI T10 840 50 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1084050
143.89 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Number of teeth: 84
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140188
  • Supplier number: CONTI T1084050
Length
840
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
840 mm