conti_spz1412cl
conti_spz1412cl_2
conti_spz1412cl
conti_spz1412cl_2
CONTI SPZ1412CL powerspan v-belt 1412 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1412
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1412 mm
  • Inside length: 1374 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653701
  • Supplier number: CONTI SPZ1412CL
Length
1412
Width
10 mm
Reference length ld
1412 mm
Inside length
1374 mm