conti_gtr142520125
conti_gtr142520125_2
conti_gtr142520125
conti_gtr142520125_2
CONTI GTR 2520 14M 125 Conti Falcon PD timing belt - GTR142520125
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2520
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2520 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583596
  • Supplier number: CONTI GTR142520125
Length
2520
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
2520 mm