conti_ctd14130268scc
conti_ctd14130268scc_2
conti_ctd14130268scc
conti_ctd14130268scc_2
CONTI CTD 14M 1302 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14130268SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1302
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1302 mm
  • Number of teeth: 93
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817317306
  • Supplier number: CONTI CTD14130268SCC
Length
1302
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
1302 mm