conti_at10150050
CONTI AT10 1500 50 Conti Synchroflex timing belt - AT10150050
314.10 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123198
  • Supplier number: CONTI AT10150050
Length
1500
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1500 mm