dewalt_dfm1110580
DEWALT DFM1110580 PTB-PRO push-through anchor zinc-plated M12x105
1.32 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Delivery by DHL
DeWALT Free Battery Promotion at Klium!
How does it work?
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 31.05.2026 or while stocks last.
Product description
  • PTB-PRO M12x105 Piercing anchor - Galvanised
Key features according to our expert
  • Drilling diameter: 12 mm
  • Overall length: 105 mm
  • Surface treatment (bolt): Zinc plated
  • Thread dimension: M12
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352962207
  • Supplier number: DEWALT DFM1110580
Drilling diameter
12 mm
Overall length
105 mm
Thread dimension
M12
Finish
25,0
Uncertainty k 1 (vibration)
M12 mm
Length
20,0 mm
Head type
19,0 mm