conti_xpz1180bp
conti_xpz1180bp_2
conti_xpz1180bp
conti_xpz1180bp_2
CONTI XPZ1180BP conti v fo v-belt 1180 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1180
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1180 mm
  • Inside length: 1142 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX465
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716543
  • Supplier number: CONTI XPZ1180BP
Length
1180
Width
9,7 mm
Reference length ld
1180 mm
Inside length
1142 mm