conti_xpb2060bp
conti_xpb2060bp_2
conti_xpb2060bp
conti_xpb2060bp_2
CONTI XPB2060BP conti v fo v-belt 2060 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2060
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2060 mm
  • Inside length: 2000 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX815
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716147
  • Supplier number: CONTI XPB2060BP
Length
2060
Width
16,3 mm
Reference length ld
2060 mm
Inside length
2000 mm