conti_xpb1780bp
conti_xpb1780bp_2
conti_xpb1780bp
conti_xpb1780bp_2
CONTI XPB1780BP conti v fo v-belt 1780 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1780
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1780 mm
  • Inside length: 1720 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX705
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716079
  • Supplier number: CONTI XPB1780BP
Length
1780
Width
16,3 mm
Reference length ld
1780 mm
Inside length
1720 mm