conti_xpb1400bp
conti_xpb1400bp_2
conti_xpb1400bp
conti_xpb1400bp_2
CONTI XPB1400BP conti v fo v-belt 1400 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1400 mm
  • Inside length: 1340 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX556
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715911
  • Supplier number: CONTI XPB1400BP
Length
1400
Width
16,3 mm
Reference length ld
1400 mm
Inside length
1340 mm