conti_xpb1180p
conti_xpb1180p_2
conti_xpb1180p
conti_xpb1180p_2
CONTI XPB1180P CONTI V FO PIONEER belt XPB 1180 Ld Pio 5VX 470
Properties:
  • Temperature range from -40 °C to +130 °C
  • Matched-set L=L (from 1
  • 000 mm) serial production
Key features according to our expert
  • Length: 1180
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 1180 mm
  • Inside length: 1120 mm; 44,094 inch
  • Outer length La: 1202 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 5VX465
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858979966
  • Supplier number: CONTI XPB1180P
Length
1180
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
1180 mm
Inside length
1120 mm; 44,094 inch
Outer length la
1202 mm