conti_t5dl9408
CONTI T5 940 8 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL9408
36.76 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Length: 940
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 940 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817178174
  • Supplier number: CONTI T5DL9408
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
940 mm