conti_t5150016
CONTI T5 1500 16 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5150016
67.58 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 1500
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176095
  • Supplier number: CONTI T5150016
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1500 mm