conti_t5110050
CONTI T5 1100 50 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5110050
152.02 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Length: 1100
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1100 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817180740
  • Supplier number: CONTI T5110050
Pitch
5 mm
Width
50 mm
Nominal length
1100 mm