conti_t2560012
CONTI T2,5 600 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.560012
41.45 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 600
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 600 mm
  • Number of teeth: 240
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817168595
  • Supplier number: CONTI T2.560012
Length
600
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
600 mm