conti_t2539512
CONTI T2,5 395 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.539512
27.71 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 395
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 395 mm
  • Number of teeth: 158
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817270328
  • Supplier number: CONTI T2.539512
Length
395
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
395 mm