conti_t2538010
CONTI T2,5 380 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.538010
24.16 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 380
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 380 mm
  • Number of teeth: 152
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817164641
  • Supplier number: CONTI T2.538010
Length
380
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
380 mm