conti_t25dl3174
CONTI T2,5 317 4 DL 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.5DL3174
15.19 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
Key features according to our expert
  • Length: 317
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 4 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 317 mm
  • Number of teeth: 127
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817163927
  • Supplier number: CONTI T2.5DL3174
Length
317
Pitch
2,5 mm
Width
4 mm
Nominal length
317 mm