conti_t2530512
CONTI T2,5 305 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.530512
24.93 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 13.
Key features according to our expert
  • Length: 305
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 305 mm
  • Number of teeth: 122
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817166249
  • Supplier number: CONTI T2.530512
Length
305
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
305 mm