conti_t2528510
CONTI T2,5 285 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.528510
20.90 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 285
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 285 mm
  • Number of teeth: 114
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817159531
  • Supplier number: CONTI T2.528510
Length
285
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
285 mm