conti_t1056012
CONTI T10 560 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1056012
28.28 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
  • Length: 560
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 560 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817137898
  • Supplier number: CONTI T1056012
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
560 mm