conti_t1026012
CONTI T10 260 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1026012
21.78 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 260
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 260 mm
  • Number of teeth: 26
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817137805
  • Supplier number: CONTI T1026012
Length
260
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
260 mm