conti_spc12500
conti_spc12500_2
conti_spc12500
conti_spc12500_2
CONTI SPC12500 CONTI V-belt SPC 12500
Properties:
  • Temperature range from -55 °C to +70 °C
  • Matched-set L=L (from 1000 mm)
  • Electrically conductive to ISO 1813
  • Conditionally resistant to oil
Key features according to our expert
  • Length: 12500
  • Width: 22 mm
  • Height: 18 mm
  • Reference length Ld: 12500 mm
  • Inside length: 12416 mm; 488,818 inch
  • Outer length La: 12529 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858745479
  • Supplier number: CONTI SPC12500
Length
12500
Width
22 mm
Height
18 mm
Reference length ld
12500 mm
Inside length
12416 mm; 488,818 inch
Outer length la
12529 mm