conti_spb3000cl
conti_spb3000cl_2
conti_spb3000cl
conti_spb3000cl_2
CONTI SPB3000CL powerspan v-belt 3000 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 3000
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 3000 mm
  • Inside length: 2940 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817670821
  • Supplier number: CONTI SPB3000CL
Length
3000
Width
17 mm
Reference length ld
3000 mm
Inside length
2940 mm