conti_spa1507cl
conti_spa1507cl_2
conti_spa1507cl
conti_spa1507cl_2
CONTI SPA1507CL powerspan v-belt 1507 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1507
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1507 mm
  • Inside length: 1461 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654920
  • Supplier number: CONTI SPA1507CL
Length
1507
Width
13 mm
Reference length ld
1507 mm
Inside length
1461 mm