conti_spa1207cl
conti_spa1207cl_2
conti_spa1207cl
conti_spa1207cl_2
CONTI SPA1207CL powerspan v-belt 1207 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1207
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1207 mm
  • Inside length: 1161 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654791
  • Supplier number: CONTI SPA1207CL
Length
1207
Width
13 mm
Reference length ld
1207 mm
Inside length
1161 mm