conti_htd37536
conti_htd37536_2
conti_htd37536
conti_htd37536_2
CONTI HTD 753 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD37536
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 753
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 753 mm
  • Number of teeth: 251
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD37536
Length
753
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
753 mm