conti_htd860030
conti_htd860030_2
conti_htd860030
conti_htd860030_2
CONTI HTD 600 8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - HTD860030
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 600
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 600 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858890223
  • Supplier number: CONTI HTD860030
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
600 mm