conti_htd143850115
conti_htd143850115_2
conti_htd143850115
conti_htd143850115_2
CONTI HTD 3850 14M 115 Conti Synchrobelt timing belt - HTD143850115
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3850
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 115 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 3850 mm
  • Number of teeth: 275
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894832
  • Supplier number: CONTI HTD143850115
Length
3850
Pitch
14 mm
Width
115 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
3850 mm