conti_gtr880062
conti_gtr880062_2
conti_gtr880062
conti_gtr880062_2
CONTI GTR 800 8M 62 Conti Falcon PD timing belt - GTR880062
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
  • Length: 800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 62 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 800 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817585187
  • Supplier number: CONTI GTR880062
Pitch
8 mm
Width
62 mm
Nominal length
800 mm