conti_gtr14350090
conti_gtr14350090_2
conti_gtr14350090
conti_gtr14350090_2
CONTI GTR 3500 14M 90 Conti Falcon PD timing belt - GTR14350090
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3500
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 3500 mm
  • Number of teeth: 250
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583909
  • Supplier number: CONTI GTR14350090
Length
3500
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
3500 mm