conti_gtr14350020
conti_gtr14350020_2
conti_gtr14350020
conti_gtr14350020_2
CONTI GTR 3500 14M 20 Conti Falcon PD timing belt - GTR14350020
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3500
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 3500 mm
  • Number of teeth: 250
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583879
  • Supplier number: CONTI GTR14350020
Length
3500
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
3500 mm