conti_gtr14252020
conti_gtr14252020_2
conti_gtr14252020
conti_gtr14252020_2
CONTI GTR 2520 14M 20 Conti Falcon PD timing belt - GTR14252020
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2520
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2520 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583602
  • Supplier number: CONTI GTR14252020
Length
2520
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
2520 mm