conti_gtr8200036
conti_gtr8200036_2
conti_gtr8200036
conti_gtr8200036_2
CONTI GTR 2000 8M 36 Conti Falcon PD timing belt - GTR8200036
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 36 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2000 mm
  • Number of teeth: 250
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817584593
  • Supplier number: CONTI GTR8200036
Length
2000
Pitch
8 mm
Width
36 mm
Nominal length
2000 mm