conti_gtr8144062
conti_gtr8144062_2
conti_gtr8144062
conti_gtr8144062_2
CONTI GTR 1440 8M 62 Conti Falcon PD timing belt - GTR8144062
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1440
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 62 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1440 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817584456
  • Supplier number: CONTI GTR8144062
Length
1440
Pitch
8 mm
Width
62 mm
Nominal length
1440 mm