conti_gtr8144012
conti_gtr8144012_2
conti_gtr8144012
conti_gtr8144012_2
CONTI GTR 1440 8M 12 Conti Falcon PD timing belt - GTR8144012
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1440
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1440 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817584425
  • Supplier number: CONTI GTR8144012
Length
1440
Pitch
8 mm
Width
12 mm
Nominal length
1440 mm