conti_ctd142590125scc
conti_ctd142590125scc_2
conti_ctd142590125scc
conti_ctd142590125scc_2
CONTI CTD 14M 2590 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD142590125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2590
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 2590 mm
  • Number of teeth: 185
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817305846
  • Supplier number: CONTI CTD142590125SCC
Length
2590
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
2590 mm