conti_at53756gen3
CONTI AT53756GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 375 x 6 mm red
18.83 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 41.
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 375 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817322089
  • Supplier number: CONTI AT53756GEN3
Pitch
5 mm
Width
6 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
375 mm