carat_eb14142020
CARAT EB14142020 Brilliant concrete drill 141 x 420mm 5/4" wet
Product description:
  • Diamond drill Laser Brilliant for use with water cooling in concrete and hard stone types.
  • Equipped with TT segments; for easy and quick starting.
  • Laser welded, thus 100% guarantee against weld breakage.
Key features according to our expert
  • Diameter: 141 mm
  • Length: 400 mm
  • Connection size (machine): 1 1/4"
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452023068
  • Supplier number: CARAT EB14142020
Diameter
141 mm
Length
400 mm