carat_ces1253010
CARAT CES1253010 CES Standard diamond wheel universal 125 x 22.2mm
18.40 tax incl.
On stock, immediately available. we have 4 products in stock.
each
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Diamond saw for universal use without water cooling.
  • Semi-professional saw.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: STANDAARD
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452029220
  • Supplier number: CARAT CES1253010
(disc) diameter
125 mm
Connection size (disc)
22,2 mm