phantom-11-500-115001050b
phantom-11-500-115001050b--2
phantom-11-500-115001050b
phantom-11-500-115001050b--2
PHANTOM 115001050B hss-e twist drill in blister pack 10.5 mm
  • DIN 338, straight shank, with split point from 2.0 mm, point angle 135°
Key features according to our expert
  • Diameter: 10,5 mm
  • Drill bit type: Metal drill bit
  • Overall length: 133 mm
  • Shank size: 10,5 mm
  • Shank type: Cylindrical
  • Cutting length: 87 mm
Specifications / All features
  • Brand: PHANTOM
  • EAN: 8716563614364
  • Supplier number: PHANTOM 115001050B
Diameter
10,5 mm
Overall length
133 mm
Shank size
10,5 mm
Cutting length
87 mm
Total length (l1)
133 mm
Flute length (l2)
87 mm
Drill diameter (d1)
10,5 mm
Shank ø (d2)
10,5 mm