facom_54a32sls
FACOM 54A.32SLS bent ring spanner with SLS attachment 32mm
  • Ideal for standard nuts.
  • Wring pipe to use: - 54.M1B for sizes 24 and 30 mm; - 54.M2B for sizes 32 and 41 mm; - 54.M3B for sizes 46 mm; Metric sizes: from 24 to 46 mm.
  • Finish: chrome-plated, satinised.
Key features according to our expert
  • Width across flats: 32 mm
  • Connection size (Handle): 21,5 mm
  • Brand: FACOM
  • EAN: 3662424029158
  • Supplier number: FACOM 54A.32SLS
Width across flats
32 mm
Connection size (handle)
21,5 mm